Czy opłaca nam się używać karty płatnicze?


Chyba każdy z nas lubi otrzymywać nagrody, premie, prezenty itp. Czujemy się wtedy docenieni, zadowoleni, a co ważne może dzięki temu poprawić się nasz domowy budżet. Dlatego też, staramy się szukać okazji, by z jakiejś promocji skorzystać. Jeżeli więc chcemy, by zarobić trochę na bankach, powinniśmy jak najczęściej korzystać z kart płatniczych. I mogą to być zarówno karty debetowe, jak i karty kredytowe. Dlaczego? Oto kilka przykładów.

Większość banków, nie proponuje nam darmowego konta. I chociaż są to niewielkie miesięczne opłaty, to jednak w skali roku zbierze się tego spora kwota. Jednakże wiele banków może zaniechać pobierania prowizji za konto, gdy będziemy aktywnie korzystać z karty związanej z naszym rachunkiem. Więc jeżeli widzimy, że w jakimś sklepie znajduje się terminal kart płatniczych, nie wahajmy się i zapłaćmy za transakcje kartą. My za to nic nie płacimy, a dzięki temu pracujemy na zniesienie prowizji za obsługę konta. Wiele banków, zwłaszcza w przypadku kart kredytowych, ma dla swoich klientów specjalne programy lojalnościowe. Dokonując zakupów z użyciem takiej karty, możemy otrzymywać np punkty, które później są wymieniane na gotówkę lub nagrody rzeczowe. Możemy także otrzymywać częściowy zwrot pieniędzy za zakupy, co także w skali roku pozwala na uzyskanie jakiejś kwoty pieniędzy. Bardzo często w przypadku kart kredytowych, możemy uzyskać darmowy kredyt. Albowiem banki dają nam tzw okres bezodsetkowy, dzięki któremu za pożyczone z banku pieniądze, nie płacimy żadnego oprocentowania. Aby z takiej opcji skorzystać, musimy używać naszej karty kredytowej tylko do transakcji bezgotówkowych (zakupy w sklepach stacjonarnych, internetowych), a ponadto spłacić całe zadłużenie przed zakończeniem okresu bezodsetkowego.

Już na podstawie powyższych przykładów, można stwierdzić, że korzystanie z kart płatniczych może być opłacalne. I min dlatego coraz więcej osób z nich korzysta. Tym bardziej, że dzisiaj już nawet w małych osiedlowych sklepach, możemy spotkać terminal kart płatniczych. Ważna jest tu też kwestia bezpieczeństwa, gdyż płacąc kartą, nie musimy mieć przy sobie gotówki, którą łatwo można zgubić lub też może ona zostać nam skradziona,. Karta pod tym względem jest o wiele bardziej bezpieczna.

Podobne artykuły


Biuro księgowe Warszawa zatrudnia fachowców

Biuro księgowe Warszawa zatrudnia fachowców

Wiadomo co jest istotą biur księgowości, nie trzeba nad tym deliberować. Nawet biuro księgowe Warsza...
Arnold Schwarzenegger. Początki kariery kulturystycznej

Arnold Schwarzenegger. Początki kariery kulturystycznej

Arnold Alois Schwarzenegger urodził się 30 lipca 1947 roku. Na świat przyszedł w niewielkiej austria...
Popularność angielskiego

Popularność angielskiego

Na świecie jest bardzo duża ilość języków, w których porozumiewają się ludzie. Jednak ...
Wymiana trawnika w ogrodzie

Wymiana trawnika w ogrodzie

Czego oczekiwać w standardzie na ROR

Czego oczekiwać w standardzie na ROR

Piękne ozdoby naszego ubioru

Piękne ozdoby naszego ubioru