Zabawki pobudzające zmysły u dziecka

Neurolodzy i logopedzi dziecięcy polecają wszystkim rodzicom kupowanie zabawek sensorycznych. Takie zabawki dostępne są zarówno na stronach internetowych jak i w sklepach stacjonarnych dobrze wyposażonych. Przede wszystkim pobudzają one zmysł dziecka i wspierają prawidłowy rozwój. Cena za taką zabawkę nie jest droga więc warto w nią zainwestować.

Polecane zabawki sensoryczne dla najmłodszych

sensoryczna szmatkaKostka lub sensoryczna szmatka to koszt około 15-20 złotych. Są one wykonane zazwyczaj jest bardzo miękkiej stuprocentowej bawełnę oraz materiału typu minky. Dlatego nawet podczas zabawy dziecko nie zrobi sobie krzywdę taką szmatkę. Zazwyczaj ma ona kilka bardzo ciekawych dla dziecka elementów. Przede wszystkim coś szeleszczącego, odblaskowego, chropowata ego i tym podobne. To wszystko sprawia, że dziecko ćwiczy swoje chwytanie małymi rączkami oraz pobudza zmysł dotyku. Wszystko to co sprawia, że mamy Odblask pobudza natomiast dziecko do ćwiczenia narządów wzroku czyli oczu. Oczywiście takie zabawki lub szmatki należy prać wraz z ubraniami dziecięcymi w delikatnych środkach piorących. Natomiast te części, które szeleszczą wspomagają słuchu u dziecka. pierwsze zabawki sensoryczne bardzo często są w kolorze tylko biało czarnym bo tylko takie kolory dziecko odróżnia do trzeciego miesiąca życia. Po około 6 miesiącu życia dziecko odróżnia kolor na przykład czerwony lub niebieski.

Dla dziecka, które jest niemowlakiem na pewno najlepsze będą zabawki, które wspierają jego motoryką małą oraz pobudzają wszystkie narządy zmysłów. Do takich zabawek niewątpliwie należą kostki oraz szmatki sensoryczne. Oczywiście wszystkie rzeczy można prać w odpowiednich środkach. Takie zabawki można przygotować także samemu wystarczy trochę bawełny oraz dodatków np. stary gryzak lub grzechotka.