Wybór okien dachowych

Poddasza oraz strychy w wielu domach oraz mieszkaniach są bardzo często aranżowane na pokoje. Z całą pewnością pokój w takim miejscu jest zawsze bardzo ciekawie urządzony. Wynika to przede wszystkim z konstrukcji pomieszczenia oraz dachu, który łączy się ze ścianą. Na ogół jest on tam umieszczony pod takim kątem, który umożliwia swobodne przemieszczanie się oraz funkcjonowanie.

Cena okien dachowych

okna dachowe 66x98Najważniejsze jest jednak odpowiednie doświetlenie takiego pokoju. W tym celu konieczne jest zamontowanie specjalnych okien. Mowa tutaj o oknach dachowych. Ten rodzaj okien ma nieco inną konstrukcję oraz inny sposób otwierania. Na ogół otwiera się je na zasadzie góra i dół. W związku z tym nie mamy możliwości otwierania na boki. Ponadto tego rodzaju okna posiadają także nieco inne rozmiary. Najbardziej popularne są okna dachowe 66×98. Ten rozmiar jest najczęściej spotykany w sklepach oraz wykonywany przez producentów. Oczywiście w zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na nieco inne rozwiązanie w tym zakresie i zlecić wykonanie okien o większych, bądź mniejszych rozmiarach. Producenci okien są oczywiście otwarci na taką współpracę. Ważne jest jednak posiadanie świadomości, że za tego rodzaju produkt będziemy musieli zapłacić wtedy nieco więcej. Nie mniej jednak nie jest to przeszkodą dla wielu osób, które pragną szybko i sprawnie wstawić duże okno dachowe w danym miejscu.

Duże okna dachowe posiadają oczywiście odpowiednio dobrane szyby w zakresie ich grubości. Związane jest to przede wszystkim z większą odpornością na działania warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, czy grad. Ten ostatni czynnik bardzo często zniechęca wiele osób do zakupu takich okien. Na szczęście dzięki odpowiedniemu rodzajowi szkła są one w pełni odporne na działania tego rodzaju czynników.