System napędu automatycznego do bramy

W bramach wjazdowych, zastosowanych jako część ogrodzenia terenów prywatnych lub przemysłowych, coraz częściej zastosowany zostaje specjalny napęd, który znacznie ułatwia codzienną obsługę i korzystanie z bramy. Napęd może zostać zastosowany w bramach skrzydłowych oraz przesuwnych, jak również w bramach garażowych.

Automat napędowy do bram wjazdowych

automat do bramy dwuskrzydłowejNa rynku dostępne są coraz nowsze oraz bardziej zaawansowane technologicznie systemy zautomatyzowane, dzięki którym codzienne funkcjonowanie staje się prostsze oraz przyjemniejsze. Dotyczy to także wielokrotnego korzystania z bram wjazdowych oraz garażowych. Bramy bez zastosowanego napędu, wymagają od użytkownika manualnego otwierania oraz zamykania z użyciem siły fizycznej. Automat napędowy to zestaw silnika oraz siłowników elektrycznych, które otwierają i zamykają bramę po otrzymaniu sygnału radiowego. Sygnał wysyłany jest za pomocą pilota, po ustawieniu określonej częstotliwości. Umożliwia to zaprogramowanie kilku pilotów do obsługi jednej bramy, szczególnie jeśli z bramy wjazdowej korzysta kilku kierowców. Automat do bramy dwuskrzydłowej, zdecydowanie ułatwia codzienną obsługę bramy, ze względu na to, że kierowca samochodu może otworzyć i zamknąć przejazd praktycznie nie wysiadając z samochodu. Nie jest możliwe otwarcie bramy bez posiadania odpowiednio zaprogramowanego pilota, dlatego też brama pełni funkcje zabezpieczające przed wtargnięciem na teren osób niepowołanych.

Zdecydowanie warto zapoznać się z dostępnością zestawów napędowych, a także z ofertą firm specjalizujących się w montażu i przystosowywaniu do użytku systemów automatyki do bram wjazdowych i garażowych. Zestawy generujące moc napędową, dostosowane są do masy bramy, materiału wykonania oraz wielkości, aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt zastosowania napędu.