Zdalnie sterowane zabawki są odpowiednie dla starszych maluchów, które będą potrafiły nimi samodzielnie kierować. Elektryczne zabawki to nie tylko małe autka do zdalnych wyścigów, ale także sporych rozmiarów samochodziki dla dzieci.

Użytkowanie samochodzików na akumulator

samochody na akumulator dla dzieciDecydując się na zakup pojazdu dla malucha, trzeba wybrać taki, który będzie najbezpieczniejszy. W sprzedaży znajdziemy samochody jedno, lub dwuosobowe i nie każdy model posiada pasy bezpieczeństwa, więc trzeba na to zwrócić uwagę. Samochody na akumulator dla dzieci mają niewielkich rozmiarów silniki, które potrafią bez zakłóceń przejechać wiele kilometrów. Po takiej wycieczce warto podładować akumulator, który jest siłą napędową pojazdu. Większość modeli jest produkowana na wzór prawdziwych samochodów jakie można spotkać na ulicach miast, lub w telewizji. Mogą to być klasyczne samochody w wersji cabrio, terenowe pojazdy, traktory, lub nawet motory. Są one wykonane z wytrzymałego plastiku, wzmacnianego w newralgicznych miejscach i tam, gdzie mogą uchronić dziecko przed ewentualnymi uszkodzeniami w wyniku zderzenia z przeszkodą, czyli zderzaki. Dzieci bardzo lubią jeździć w takich samochodach na spacer, gdyż jest to dla nich doskonała alternatywa dla rowerka, hulajnogi, czy rolek. Samochody mają boczne lusterka, przednią szybę z atrapami wycieraczek, wygodne fotele, kierownicę z klaksonem, czy światła led z przodu i z tyłu. Sterowanie pojazdem na akumulator odbywa się za pomocą kierownicy oraz pedału gazu i hamulca.

Większość samochodów na akumulator jest przeznaczona dla dzieci w wieku od około trzech lat. Ponieważ prawie każdy model posiada pilota do zdalnego sterowania, to może nim jeździć także młodsze dziecko, ale tylko pod opieką rodzica, który kieruje pojazdem.