Koszt zakupu czujników dymu

Aby uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla, warto dbać o kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. W pomieszczeniu, w którym znajdują się piece, należy dbać o prawidłową wentylację. Należy także regularnie dokonywać inspekcji przewodów kominowych, a urządzenia grzewcze stosować zgodnie z przeznaczeniem. Nie wolno ich samodzielnie przerabiać i modernizować. Skutecznym zabezpieczeniem są także czujniki tlenku węgla.

Dobieramy niedrogie czujniki dymu

czujniki dymu cenaCzad nie ma zdolności transportowania tlenu w organizmie, w związku z czym w krótkim czasie może pojawić się osłabienie, bóle głowy a docelowo omdlenie i nawet zgon. Osoby, które są wystawione na działanie tlenku węgla nie są w stanie samodzielnie ocenić zagrożenia, stają się bierne i ospałe, przez co nie mogą opuścić niebezpiecznej strefy. W przypadku wysokiego stężenia czadu w pomieszczeniu, śmierć może nastąpić już po jednej minucie. Jeżeli planujemy kupić dobre czujniki dymu cena nie musi być bardzo wygórowana. Wybierając urządzenia należy pamiętać, że mają one także ograniczony czas działania. Najlepszym wyborem są certyfikowane urządzenia od renomowanych producentów. Ważne jest, aby czujniki spełniały normę EN-50291-1:2010 dla domowych detektorów tlenku węgla, aby mieć pewność, że działają prawidłowo. Warto także upewnić się, że badania dokonała niezależna jednostka certyfikująca.

Możemy wybrać modele z wyświetlaczem LCD, które wskazują aktualny poziom stężenia tlenku węgla. Wskazania te będą się aktualizowały nawet co kilkanaście sekund, natomiast przekroczenie dopuszczalnego poziomu tlenku węgla będzie sygnalizowane optycznie oraz akustycznie, poprzez głośny i pulsacyjny alarm dźwiękowy. Urządzenie powinno mieć także przycisk umożliwiający sprawdzenie działania oraz informację o nieprawidłowości pracy.