Aktywne spędzanie czasu z dzieckiem jest świetnym sposobem na rodzinny spacer. Maluchy chętnie jeżdżą na rowerkach biegowych, hulajnogach, czy rolkach. Oczywiście najważniejsze, aby stosowane sprzęty były dostosowane do wieku dzieci. 

Najlepsza trójkołowa hulajnoga

hulajnogi typu trójkołoweDla małych dzieci w wieku od około półtora roku do nawet trzech – czterech lat, przeznaczone są rowerki biegowe, które świetnie ćwiczą mięśnie nóg. Alternatywą dla nich są hulajnogi typu trójkołowe, które zapewniają stabilną jazdę po równej nawierzchni. Trójkołowe modele są najlepsze jako pierwsze do nauki jady na hulajnodze, ponieważ dziecko się nie przewróci pod czas jazdy i może się swobodnie uczyć odpychania jedną nóżką i stawania obiema na podeście. Nauka jazdy na hulajnodze zajmuje najczęściej niewiele czasu, ponieważ jest to prosta technika, z którą większość dzieci nie ma problemu nawet w wieku osiemnastu miesięcy. Konstrukcja hulajnogi jest wykonana z aluminium, dzięki czemu jest ona lekka i daje się łatwo prowadzić. Dodatkowo producent zadbał o specjalną technologię ułatwiającą skręcani, przez co wystarczy żeby maluch balansował ciałem i tylko delikatnie skręcał kierownicą, aby zmienić kierunek. Przed ślizganiem, podest i kierownicę zabezpieczają antypoślizgowe gumy, które dodatkowo chronią dziecko przed otarciami. Trójkołowe  hulajnogi są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, ponieważ są one wstępem do jady na klasycznych dwukołowych. W sprzedaży znajdziemy tez hulajnogi wykonane z plastiku, ale ich jakość jest wątpliwa.

Przeciętnie maluchy korzystają z hulajnogi do momentu aż z niej nie wyrosną, czyli do wielu około czterech lat. Później trójkołową można zastąpić dwukołową, która wymaga więcej wprawy w prowadzeniu. Ceny hulajnóg zaczynają się już od niecałych stu złotych.