Dezynfekcja stanowiska pracy

Bardzo wiele firm nie decyduje się na wdrożenie pracy zdalnej, gdyż taki tryb wykonywania zadań jest w wielu przypadkach niemożliwy. Praca na stanowiskach jest zachowywana najczęściej ze względu na narzędzia i oprogramowanie, które nie jest dostępne dla pracowników w warunkach domowych.

Profesjonalne odkażanie przestrzeni roboczej

dekontaminacja pomieszczeńZachowanie standardowego trybu pracy oznacza jednak konieczność dezynfekcji pomieszczeń po każdej zmianie, a w wielu przypadkach nawet i w trakcie jej trwania. Dekontaminacja pomieszczeń pracowniczych wykonywana jest zazwyczaj przez zewnętrzne firmy, zajmujące się właśnie odkażaniem przestrzeni biurowych czy użytkowych. Najczęściej stosowaną metodą jest rozpylanie substancji bakteriobójczych, najbardziej skuteczne w przypadku średniego i dużego zagrożenia bakteriologicznego w zamkniętej przestrzeni, i niemal zawsze jest przeprowadzane po zakończeniu pracy, lub też w trakcie trwania przerwy pracowniczej. Drugą, równie częstą metodą odkażania pomieszczeń jest naświetlanie promieniami ultrafioletowymi. Jest to metoda szybsza niż rozpylanie substancji, gdyż nie wymaga późniejszego wywietrzenia pomieszczenia odkażanego, aczkolwiek wymaga dokładnego odkażenia wszystkich elementów wyposażenia, ponieważ promienniki muszą być skierowane w taki sposób by naświetlały również miejsca trudnodostępne, lub zakamarki pomiędzy umeblowaniem.

Firmy sanitarne mogą bez większego trudu ustalić harmonogram wykonywania czynności, dzięki któremu wykonywane czynności będą możliwie najskuteczniejsze, a jednocześnie nie będą kolidowały z normalną pracą załogi oczyszczanego obiektu. Same czynności są przeprowadzane bardzo szybko, i mogą przeciągnąć się tylko w największych pomieszczeniach mających bardzo dużą ilość wyposażenia.