Kompletując wyprawkę niemowlęcą wielu rodziców stara się zaopatrzyć w niezbędne produkty, które okażą się pomocne podczas opieki i pielęgnacji malucha. Jednym z nich z pewnością są różnego rodzaju smoczki, które są niezbędne podczas karmienia, a jednocześnie uspokajania maluszków. W sklepach znaleźć możesz szereg tego typu produktów, jednak ważne jest, by wybrać te, które wykonane są z bezpiecznych materiałów.

Smoczek kauczukowy do butelek bezpieczny dla maluchów

smoczki kauczukowe do butelekDoskonałym wyborem są smoczki kauczukowe do butelek, które wykonane są z naturalnego materiału, dzięki czemu charakteryzują się wysoką jakością. Smoczki do butelek, które wykonane są z kauczuku, są miękkie, trwałe, a jednocześnie rozciągliwe. Nie zawierają barwników oraz parabenów i ftalanów, co sprawia, że są zgodne z normami europejskimi i bezpieczne do stosowania . Smoczki dostępne są w 5 wielkościach przepływu, dzięki czemu można doskonale dostosować je do wieku dziecka, a także rodzaju podawanego pokarmu. Nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości, można je z powodzeniem myć, by pozbyć się bakterii oraz zanieczyszczeń. Są one doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku mam, które karmią naturalnie, jak i mieszankami mlecznymi. Są zdecydowanie lepszym wyborem od silikonowych, gdyż nie zawierają szkodliwych substancji, umożliwiają bezpieczne karmienie, wykonane są z naturalnego materiału. Mają one brązowe zabarwienie, są odporne na gryzienie, zachowują swoje walory przez długi czas. Dostępne są smoczki o anatomicznym kształcie, a także okrągłe i  wydłużone. Smoczki o najwolniejszym przepływie przeznaczone są dla młodszych dzieci, z kolei starsze niemowlęta powinny używać tych o większym otworze.

Jednym z ważniejszych akcesoriów dla niemowląt są z pewnością butelki i smoczki. Nawet jeśli mamy karmią malucha piersią, ego typu produkty również się przydają, gdyż umożliwiają podawanie odciągniętego pokarmu. Ważne, by wybrać produkty, które nie zawierają bisfenolu A, a także innych szkodliwych substancji, gdyż z pewnością będą bezpieczne dla każdego dziecka.