Często dopiero po zakupie samochodu zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie go przetrzymywać. Gdy posiadamy dom pierwszym pomysłem, jaki się wówczas nasuwa jest garaż, lecz ten potrafi przysporzyć niestety wiele problemów i pochłonąć dość sporą ilość gotówki. Dlatego też warto zastanowić się nad nieco nowocześniejszą alternatywą.

Nowoczesny, ekonomiczny carport

carportyW sytuacji, gdy mieszkamy w bloku mamy nieco ułatwione zadanie ponieważ jeśli nasz blok nie posiada podziemnego garażu wówczas pozostaje nam albo wynająć w pobliżu jakiś garaż, albo przetrzymywać auto na parkingu pod blokiem. Jednakże w przypadku kiedy posiadamy dom pierwszą myślą jest wybudowanie garażu. Nie zawsze jednak mamy na tyle miejsca, aby to zrobić, albo też na tyle finansów. Co więcej, budowa garażu wymaga od nas zezwoleń co znów łączy się z papierologią i bieganiem po urzędach. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na carporty będące znacznie tańszą alternatywą, która ponadto nie wymaga aż tylu pozwoleń, co w przypadku tradycyjnego garażu. Carporty są projektowane w naprawdę wielu stylach, mogą przypominać zarówno altanę ogrodową, jak i nowoczesny garaż. W dodatku bez względu na projekt, zawsze prezentują się bardzo nowocześnie, a w dodatku mamy możliwość dowolnie konfigurować taką wiatę. Wygląd carportu możemy dostosować w taki sposób, aby idealnie wpasował się do wyglądu naszej działki oraz samego domu. Ponadto carport to świetne rozwiązanie w przypadku posiadania niewielkiej działki.

Konstrukcja choć nie jest zamykana ponieważ może posiadać maksymalnie trzy ściany, to wciąż chroni nasze auto przed śniegiem, deszczem oraz innym warunkami zewnętrznymi, które mogą na samochód negatywnie wpłynąć, gdy nie jest on niczym osłonięty. Można zatem stwierdzić, że carport spełnia wszystkie najważniejsze warunki garażu, a jednocześnie jest tańszy, łatwiejszy i szybszy do postawienia. 

Kategorie: Budownictwo